سوشیانت فیدار

درباره سوشیانت فیدار

سوشیانت‌ در معنی لغوی به معنی ‌پدید آورنده‌ و ‌نجات دهنده‌ و فیدار به معنی ‌صنعت‌ است. در ترکیب این دو لغت برگرفته از اسامی اصیل ایرانی، ‌سوشیانت فیدار‌ به معنی ‌نجات دهنده صنعت‌ می باشد.

شرکت سوشاینت فیدار، شرکتی پیشرو در زمینه فعالیتهای واردات و صادرات در ایران می باشد. که تمامی تجارب شرکتهای تابعه خود به نامهای سوشیانت دایموند و مشاریع الضیاء الاستثمار که در امر جذب سرمایه گذار خارجی و مشاوره اقتصادی، بازرگانی و جواهرات فعالیت داشتند را در این شرکت جمع و متمرکز نموده است.

یکی از افتخارات شرکتهای گذشته جذب سرمایه 780 میلیون دلاری برای راه اندازی متروی شهر شیراز در استان فارس بوده و مشاوره های اقتصادی به کارخانه های ورشکسته داده که تمام تجارب این شرکتها در شرکت سوشیانت فیدار متمرکز شده تا با قدرت بیشتر و تمرکز بیشتر به فعالیت خود ادامه دهد.

پس از کسب تجارب فراوان در زمینه های تجاری، مدیران این شرکت تصمیم گرفتند که فعالیت های خود را گسترش داده و با توجه به حس وطن پرستی اعضاء، به دنبال راهکارهای جدیدی بودند تا در راستای ارتقا و پیشرفت میهنشان قدم های بزرگتری برداشته و بتوانند برای دستیابی به دو هدف مهم در زمینه های تولید سرمایه گذاری نمایند.

هدف اول اینکه بخشی از بدنه فعال در زمینه توسعه کشور باشند تا از خروج ارز جلوگیری کنند و دوم اینکه موقعیت های شغلی جدیدی برای نسل های جوانی که به دنبال شروع تجربیات زندگی خود هستند ایجاد نمایند.

اکنون نکته اصلی و سوال مهم این بود که: ‌شرکت برای رسیدن به اهداف فوق باید در کدام زمینه تمرکز کند؟

یکی از مهمترین عواملی که در طول تاریخ بشریت و از سالهای قبل بیشترین تأثیر را در پیشرفت هر تمدن داشته، سطح دانش و معلومات افراد آن جامعه بوده است و کاغذ تاثیرگذارترین‌ اختراع انسان بود که به آنها کمک نمود تا به ارتقا دانش خود بپردازند. هر قدر مردم یک کشور و جامعه ای دانش بیشتری کسب کرده و آگاه تر باشند، به همانقدر این مردم می تواند اهداف بیشتری را برای پیشرفت و موفقیت خود تحقق بخشند. پس از مطالعه اندك در تاریخچه تولید و پتانسیل های موجود در کشورمان، اعداد و ارقامی را مشاهده نمودیم که به شکاف از دست رفته یا به زبان دیگر مورد توجه قرار نگرفته در این صنعت در ایران پی بردیم. .سالانه مبلغ هنگفتی ارز یعنی رقمی بالغ بر 450 میلیون دلار باید صرف واردات کاغذ از کشورهای خارجی گردد و متاسفانه در کشور در این زمینه سرمایه گذاری اندکی شده و ما فقط ظرفیت تولید بسیار محدودتری را نسبت به نیاز کشور داریم.

سوال پیش آمده این بود که چگونه می توان وارد این صنعت شد و به چه مواد اولیه ای برای تولید نیازمندیم؟ با توجه به اینکه برای صنعت کاغذ سازی در درجه اول به چوب بیش از هر چیز دیگری نیاز است، و حال آنکه چگونه می توانیم با ورود به این صنعت به طبیعت زیبای کشورمان آسیبی نرسانیم. به عنوان مواد اولیه، از چه مواد جایگزین دیگری می توانیم استفاده کنیم؟ مطمئناً، برای تولید کاغذ به چوب نیاز داریم و از طرف دیگر دوست نداریم طبیعت و جنگل های خود را از بین ببریم. پس از یک مطالعه کوتاه در این زمینه ، با فناوری تولید خمیر کاغذ از باگاس یا همان تفاله نیشکر باقی مانده از کارخانه های قند آشنا شدیم.

در این فناوری خمیر کاغذ از مواد باقیمانده و ضایعات کارخانه های قند که در واقع همان ضایعات باقی مانده نیشکر می باشند، تولید می شود. این مواد که دیگر در کشور ما قابل استفاده نیستند، به طور سنتی توسط کارخانه های موجود در طبیعت با سوزاندن آنها دفع می شوند. مطمئناً ، این امر از طرف دیگر نیز روی زیستگاه ها و سلامت مردم تأثیر خواهد گذاشت. برخی از کشورها به طور عمده هند ، مکزیک ، چین و برزیل از سالها قبل از این فناوری برای استفاده از مواد زائد کارخانه های قند برای تولید خمیر کاغذ استفاده می کنند.

بنابراین برای احداث کارخانه، لازم بود تا مکانی را در نظر بگیریم که در آن تامین مواد اولیه که اصلی ترین آن همان گونه که توضیح دادیم، باقی مانده و ضایعات نیشکر حاصل از فناوری در کارخانه های قند یا همان باگاس است، آسان تر شود. لذا بر اساس مطالعات، بررسی ها و توافقات انجام شده، تصمیم گرفتیم تا این کارخانه تولید خمیر کاغذ را در مجاورت شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا در نزدیکی شهر اهواز احداث نماییم.

سوشیانت فیدار

با این امید که با احداث این کارخانه بتوانیم به عنوان یک کارآفرین در راستای خدمت به این سرزمین و توسعه کشورعزیزمان نقشی داشته و با آغاز فعالیت آن، باعث ایجاد اشتغال برای حدود 500 فرد جویای کار جوان که قدم به عرصه زندگی کاری خود گذاشته اند به صورت مستقیم و حدود 1500 نفر به صورت غیرمستقیم باشیم و علاوه بر آن در راستای حفظ محیط زیستی سالم نیز اقدامی مثبت نموده و از خروج ارزی معال 100 میلیون دلار از کشور جلوگیری نماییم.باشد که ما نیز بتوانیم با یاری خداوند مهربان، قدمی برای خدمت به مردم شریف ایران زمین و ارتقا دانش و پیشرفت کشورمان برداریم."دست در دست هم میهن خویش را کنیم آباد"

شرکت توسعه نیشکر وصنایع جانبی دارای زمینی به مساحت۱۱۰هزارهکتار میباشد که تشکیل شده از هفت کارخانه شکر که هر کدام از آنها در حدود۱۱هزار هکتار زیر کشت نیشکر دارند بقیه کارخانه ها شامل:کارخانه الکل-خمیرمایه-خوراک دام-ام دی اف -نئوپان-وغیره شرکت دهخدا یکی از کارخانه های تولید شکر میباشد که دارای ۱۱هزارهکتار زمین زیر کشت نیشکر دارد که سالانه (بستگی به شرایط آب وهوایی)حدود۲۸۰هزارالی۳۵۰ هزارتن باگاس تولید می‌نماید. زمین مورد نظر برای کارخانه تولید خمیر وکاغذ در زمین‌های دهخدا قرار دارد. مساحت زمین ۱۵ هکتار میباشد که قابل توسعه به ۲۵ هکتار رادارد که زمین ده هکتاری در کنار آن میباشد وکلا سند تک برگ ۲۵ هکتاری دارد. قسمت شوتینگ(خروج باگاس)درضلع شمال غربی وکاملا درزمین محل احداث کارخانه قرار دارد. لوله انتقال گاز به میزان مورد نیاز درضلع غربی وچسبید به زمین قرار دارد.آب مورد نیاز هم از طریق کانالی که درقسمت شرقی وچسبیده به زمین مورد نظر است قابل تامین میباشد. درضلع جنوبی به فاصله دو کیلومتری با توجه به عبور خط اصلی برق می‌توان برق مورد نیاز را تامین نمود.(البته در طراحی به عمل آمد برق مورد نیاز از بخارحاصل کارخانه قابل تامین میباشد).جاده در قسمت جنوبی قرار دارد واز لحاظ دسترسی بسیا مناسب است.

همکاران ما

 
 
John Neo - Creative Designer

محمدامین جمشیدی

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره
کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی - استراتژیک

Elizabeth Green - Senior Developer

اصغر جمشیدی

عضو هیئت مدیره
کارشناس ارشد مدیریت صنعتی

Mark Bieling - Chief Cameraman

مهرزاد جمشیدی

عضو هیئت مدیره
کارشناسی عمران

Mark Bieling - Chief Cameraman

زهرا فلامرزی

عضو هیئت مدیره
کارشناس ارشد روانشناسی

Mark Bieling - Chief Cameraman

غلامرضا شاهپوری

عضو هیئت مدیره 
و مدیر امور بازرگانی

Mark Bieling - Chief Cameraman

نریمان نادری

مدیر پروژه